Strona główna
sobota, 30 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ferdynand, Gryzelda

Sprzątamy świat i nasz zamek 2012r.

Strona główna » Aktualności » Sprzątamy świat i nasz zamek 2012r.

wielkość tekstu:A | A | A

 Śmieciowe skarby ogrodzienieckiego zamku

17 kwietnia 2009 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ogrodziencu otoczyli opieką zamek Ogrodzieniec i zobowiązali się dbać o wygląd średniowiecznych ruin oraz propagować informacje dotyczące legend i faktów historycznych w środowisku szkolnym i lokalnym.

Dwa razy w roku, wiosną i jesienią, wychowankowie pani Jadwigi Nawary wywiązują się z podjętych zobowiązań. Tego roku we wrześniu, uczniowie klasy VIb wybrali się na zamek, by wziąść udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątamy Świat”.

Pogoda nam dopisała i ochoczo zabraliśmy się do roboty. W workach zgromadziliśmy przeróżne śmieci, np.: papierki po słodyczach, puszki i butelki po napojach, skarpetki, worki plastikowe itp. Sprzątanie zamku wiele nas nauczyło; dowiedzieliśmy się, że niektóre odpadki, takie jak szkło i plastik, są „długowieczne” a inne, papier i drewno, rozkładają się szybko. Pani wychowawczyni opowiadała nam historię zamku i jego legendy. W nagrodę za posprzątanie dostaliśmy soczki Capi i każdy zjadł kiełbaskę z ogniska.

 Uczennica kl. VIb Karolina Mystek

 

czytano: 1212 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 61
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły