Strona główna
niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Klara, Roman

Obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne.

Strona główna » Aktualności » Obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne.

wielkość tekstu:A | A | A

 Na zakończenie działań podjętych w ramach udziału szkoły w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” odbyły się dwa spektakle profilaktyczne.

Dla klas młodszych było to przedstawienie pt. „Weronika w wielkim mieście” : - przypominające podstawowe zasady, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w domu, na podwórku, podczas okazjonalnych wyjść ze społecznością szkolną na wycieczki, czy chociażby na plac zabaw. Wykorzystane zostały wesołe tematyczne piosenki, zabawne i pełne humoru dialogi oraz interaktywny kontakt z widzami. Wszystko to pozwoliło lepiej poznać i utrwalić sobie niezbędne zasady, jakimi powinno kierować się dziecko będące w domu i poza nim, w sytuacjach kontaktu z osobami niebędącymi jego rodzicami czy nauczycielami.

Klasy starsze poznały historię zbuntowanej, pesymistycznie nastawionej do życia uczennicy w przedstawieniu pt. „Życie nie po to jest by …”  Bezbarwne i pozerskie życie naszej bohaterki zmienia szkolna wycieczka do hospicjum, a przyjaźń, która nawiązuje się pomiędzy nią a małym chłopcem chorym na raka zmusza ją do daleko idących przemyśleń… Uczniowie dowiedzieli się jak w asertywny sposób mówić o swoich zainteresowaniach i wyznawanych wartościach?  W jaki sposób stanowczo i bez kompleksów odmawiać tego czego nie chcemy robić?  Czy warto udawać kogoś, kim się nie jest i nie chce się być ?

A są to bardzo ważne pytania i dylematy rodzące się wśród dorastającej młodzieży i warto o nich z nimi rozmawiać, do czego zachęcam i rodziców i nauczycieli !

Barbara Ciszek

czytano: 1417 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

5. W roku 2011, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego obchodziła 80-lecie istnienia. Szkolnictwo w naszym mieście szczyci się 220-leciem udokumentowanej historii. Te dwie rocznice zostały ...

dalej
Ilość zdjęć: 61
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły