Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

Jesienne czytanie

Strona główna » Aktualności » Jesienne czytanie

wielkość tekstu:A | A | A

               Gdy na dworze deszcz i słota ,na czytanie książek przychodzi czas i ochota :-).20 listopada odbyło się  „Jesienne czytanie książek”  zorganizowane przez Księgarnię Edukacyjną. Ogłosiła ona konkurs wiedzy w oparciu o książkę  „Kierpce wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce ” jak również konkurs plastyczny do którego inspiracją była książka tegoż samego autora  Łukasza Dębskiego    „Szereg literek bez usterek”. Nasi uczniowie : Kinga Bielak, Weronika Kończyk oraz Kacper Żyła, wystartowali w konkursie wiedzy o pobliskiej Małopolsce. Wykazali się wiedzą  o zabytkach ,kulturze,  posiedli szczegółową wiedzę np. o długości chodników kopalni w Wieliczce itd. Najsympatyczniejsze było spotkanie z samym autorem, który opowiadał i  czytał a na koniec rozdawał cenne dla nas autografy.

www.youtube.com/watch 

       Dziękujemy Księgarni Edukacyjnej za nieocenione przybliżanie czytania oraz wzbogacanie naszej biblioteki w ciekawe pozycje. Staramy się uczestniczyć  we wszelkich propozycjach  księgarskich.
W związku ze zbliżającym się okresem mikołajkowo -świątecznym Księgarnia Edukacyjna przygotowała ciekawą propozycję. Popieramy, gdyż „Książka najlepszym prezentem” 
 
D. Piwowarska
 

czytano: 1144 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły