Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

Spektakle profilaktyczne

Strona główna » Aktualności » Spektakle profilaktyczne

wielkość tekstu:A | A | A

 Profilaktyka w szkole, pod takim hasłem uczestniczyliśmy w spektaklach profilaktycznych. Dla klas młodszych był to:

 „Zbójecki kapelusz” o małym Kacperku, który łamiąc przestrogi rodziców potajemnie ogląda TV i coraz bardziej wciąga się w świat bohaterów filmów, w konsekwencji czego musi wybierać pomiędzy dobrem i złem, czy wybrać łatwe życie czyniąc krzywdę innym ludziom, czy też postępować prawie i uczciwie zgodnie z zasadami dobrego zachowania?

Dla klas starszych była:

„Szkoła z klasą”  o źródłach powstawania sytuacji konfliktowych w środowisku rówieśniczym i sposobach radzenia sobie z nimi, problemie nietolerancji w odniesieniu do osób o innych cechach fizycznych, osobowościowych oraz o odmiennej sytuacji materialnej. Była też zdecydowana krytyka stosowania używek, ukazanie ich zgubnego wpływu dla zdrowia psychicznego i fizycznego u młodego człowieka. Propagowana była pozytywna, uczciwa ścieżka zdobywania swojego miejsca w grupie.

Warto inwestować w młodych, bo „Czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.                                                                    Barbara Ciszek.

czytano: 1020 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

3. Czy wiesz, że herb Ogrodzieńca przedstawia w zielonej tarczy herbowej, trzy białe blankowane baszty z zaznaczonym na czarno żyłowaniem, ponad nimi złoty orzeł. Najstarszy wzór miejskiego ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły