Strona główna
poniedziałek, 17 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Aleksego, Łukasza

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Strona główna » Aktualności » Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

wielkość tekstu:A | A | A

 

 

 

               Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - www.iasl-online.org). Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. 

  Tradycyjnie z okazji tego święta została przygotowana gazetka okolicznościowa z mądrościami ,.które uświadamiają czym jest czytanie .Z tej tez okazji został ogłoszony konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI-  „Jak uszczęśliwiłam , uszczęśliwiłem innych?” Temat trudny do podjęcia, ale na pewno wart zastanowienia się skąd ta  trudość do opisania takiego wdzięcznego tematu się bierze .Na pewno książka uszczęśliwia czytelnika i pozwala  „żyć szczęściem jak również losami bohaterów”

   Współczena biblioteka to również Multimedialne Centrum Informacji, miejsce zdobywania i utrwalania wiedzy a czasem miłego spędzenia czasu w  "ciszy i spokoju" bo te dwie cechy nie zmieniły się od lat.

   W ostatnim tygodniu października na czytelników Biblioteki Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu czekają miłe niespodzianki związane z wypożyczaniem książek i korzystaniem z czytelni.

Zapraszam

czytano: 798 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły