Strona główna
środa, 20 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Fabiana, Sebastiana

Wycieczka do PRZYBYNOWA

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do PRZYBYNOWA

wielkość tekstu:A | A | A


 

14.06.2017 r. przedszkolaki z grup: „Smerfy” i „Skrzaty” uczestniczyły w wycieczce do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie. Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały przywitane przez gospodarza i zaproszone na powitalny poczęstunek.

Następnie udały się do „Krainy Marzeń Dzieci”, gdzie czekały na nie różnego rodzaju dmuchańce, basen z piłeczkami i trampolina. Po świetnej zabawie dzieci wzięły udział                     w warsztatach edukacyjnych pt. „Skąd się bierze mleko?”. Tam miały okazję wydoić krówkę Marcysię, spróbować wiejskiego mleka i sera. Samodzielnie ubijały śmietanę otrzymując masło, którego mogły skosztować z wiejskim chlebem. Po zakończeniu warsztatów dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i wypiły ciepłą herbatę.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie starej XIX – wiecznej chaty z wyposażeniem z tamtego okresu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Mini ZOO i własnoręczne karmienie niektórych zwierząt. Dzieci mogły zobaczyć: króliki, kaczki mandarynki, wielbłąda, jelonka, daniele, kozy i owce, krowę szkocką, lamę, alpakę, osły i kuce.

Zadowolone i pełne wrażeń „Smerfy” i „Skrzaty” wróciły do przedszkola.

                                                                                  

                                                                                                                      A. Piwowarczyk

czytano: 604 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 55
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły