Strona główna
wtorek, 31 marca 2020 r.
imieniny obchodzą: Beniamina, Balbiny

Na farmie strusi

Strona główna » Aktualności » Na farmie strusi

wielkość tekstu:A | A | A

 

 

 

W ramach zajęć edukacyjnych pod hasłem „nauka przez zabawę”, wspierających gospodarstwa edukacyjne -  Gospodarstwo Agroturystyczne Farma Strusi w Kiełkowicach w dniach 18, 19.09.2017r. zorganizowała dla klas IIa, IIIa,b,c  wraz z wychowawcami  warsztaty, których program  obejmował: Ścieżkę „Wszystko o strusiach” – dzieci mogły obejrzeć i nakarmić ptaki oraz posłuchać ciekawych informacji  na temat ich życia i zwyczajów. Obejrzały, również prezentację multimedialną  o strusiach współczesnych i wymarłych.
Uczniowie mogli, także zobaczyć wytwory wykonane z piór i skóry strusie.
Najciekawszą częścią były zajęcia plastyczne irękodzielnicze –gdzie  dzieci samodzielnie  wykonywały ozdoby wykorzystując piękne, kolorowe strusie pióra.
Największą popularnością cieszyły się kolczyki, wisiorki, breloczki. Odbył się, również konkurs plastyczny na najładniejszy rysunek przedstawiający poznane strusie. Nagrodą był złoty długopis ze strusimi piórami.
Atrakcją był poczęstunek  - pyszne ciasto drożdżowe, którego głównym składnikiem było jajo strusie oraz  herbatka.
Wycieczka była ciekawa, pouczająca, a zajęcia atrakcyjne. Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności.

 

 

czytano: 568 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły