Strona główna
niedziela, 5 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ireny, Wincentego

MIKIOŁAJKOWE PODRÓŻE Z KULTURĄ W TLE

Strona główna » Aktualności » MIKIOŁAJKOWE PODRÓŻE Z KULTURĄ W TLE

wielkość tekstu:A | A | A

6 grudnia to zawsze dzień radosny i przyjemny, bo z okazji mikołajek nie musimy pilnie pracować na lekcjach, ale możemy spędzić czas poza szkołą na klasowych wycieczkach. W tym roku nie było inaczej. Jako pierwsze w podróż do kina Helios w Dąbrowie Górniczej wyruszyły klasy czwarte, by obejrzeć animację „Pierwsza gwiazdka” związaną tematycznie ze zbliżającymi się świętami. Pozazdrościły im klasy VI, które po pierwszej lekcji również pojechały do kina na film „Liga Sprawiedliwości”. Superbohaterowie, efekty specjalne i realizacja filmu to bez wątpienia największe zalety tej produkcji. Potem jeszcze tylko wizyta w restauracji Mc Donald’s i mogliśmy wracać do domu.

 

Klasy V też poczuły potrzebę opuszczenia murów szkolnych, choć zrobiły to dopiero następnego dnia. Za to nie pojechały do kina, lecz do Opery Śląskiej w  Bytomiu na balet pt. „Dziadek do orzechów”. Taki typ spektaklu większość uczniów mogła obejrzeć po raz pierwszy. Piękna muzyka, taniec oddziaływały na wyobraźnię dzieci, pozwoliły doznawać wzruszeń i wzbudziły wiele emocji.Oto jak spekltakl ocenili uczniowie:

„Podobał mi się piękny taniec i muzyka grana na żywo przez orkiestrę” (Adam)

„Gdy przedstawienie się skończyło miałam łzy w oczach. Aktorzy zostali nagrodzenie zasłużonymi brawami” (Matylda)

„Wydarzeniom towarzyszyła genialna scenografia oraz piękne stroje i muzyka” (Artur)

„Najbardziej zachwyciły mnie stroje aktorów oraz scenografia. Ku mojemu zaskoczeniu nagle podczas spektaklu pojawiły się dzieci  odgrywające role myszek. Dzieci były w naszym wieku, a mimo to pięknie tańczyły. Chciałabym jeszcze kiedyś tam wrócić!” (Weronika)

 

„To był udany dzień! Szkoda, że zdarza się tylko raz w roku.” – zgodnie twierdzili nasi uczniowie.

czytano: 708 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

3. Czy wiesz, że herb Ogrodzieńca przedstawia w zielonej tarczy herbowej, trzy białe blankowane baszty z zaznaczonym na czarno żyłowaniem, ponad nimi złoty orzeł. Najstarszy wzór miejskiego ...

dalej
Ilość zdjęć: 61
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły