Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

SPRZĄTAMY ŚWIAT

Strona główna » Aktualności » SPRZĄTAMY ŚWIAT

wielkość tekstu:A | A | A

23 kwietnia wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu wzięli udział w akcji sprzątania świata. Koordynatorem całości była magister  Małgorzata Janoska.

Sprzątanie świata – to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.  W tym roku naszym celem było usuniecie  dzikiego wysypiska. Ostatecznie jednak dotarliśmy dalej, usuwając śmieci w drodze na Krępę oraz zbierając odpady na samej Krępie.  Dla szkoły jest  to interesująca metoda pracy wychowawczej ucząca dzieci,  że nie wolno wyrzucać śmieci byle gdzie, a odpady należy segregować, by nie oddziaływać negatywnie na środowisko lokalne i globalne. Dlatego właśnie nikt się nie obijał, wszyscy zgodnie poszukiwali śmieci pozostawionych w miejscach niewłaściwych i napełnili  niejeden worek tym, co inni pozostawili na leśnych ścieżkach.

Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu za pomoc w przeprowadzeniu akcji i czynne włączenie się w usuwanie zebranych przez nas śmieci!

 

czytano: 346 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły