Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

Sprzątanie Świata 2018

Strona główna » Aktualności » Sprzątanie Świata 2018

wielkość tekstu:A | A | A

„Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x lepiej” to hasło przewodnie tegorocznej międzynarodowej akcji Sprzątania świata (ang. Clean Up the World).
13 i 14 września 2018 r. uczniowie starszych klas (5-8) Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klas gimnazjalnych włączyli się do akcji i posprzątali tereny wokół budynku szkoły w Cementowni, park wokół pomnika, las za stadionem i zagajnik za szkołą.
Ta międzynarodowa kampania odbywa się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu.
"Sprzątanie świata - Polska", odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

czytano: 290 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły