Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

Fermentacja i inne ciekawe słowa w bibliotece

Strona główna » Aktualności » Fermentacja i inne ciekawe słowa w bibliotece

wielkość tekstu:A | A | A

Fermentacja, petityzacja  i inne ciekawe słowa  wymawiane były dzisiaj tj. 9 października w szkolnej bibliotece. Powitaliśmy w gronie czytelników klasę drugą , która została uroczyście pasowana na czytelnika i przyrzekła  szanować  książki. Dzisiejsze spotkanie miało formę warsztatową .Wspólnie przeczytaliśmy książkę pt. „Cuda z mleka”. Akcja  „Mleko w szkole” nam w tym pomogła ,to na pewno oraz znaleziony w szkolnej lodówce jogurt. Książka  w ciekawy sposób wyjaśniła tajemniczą przemianę mleka w jogurt. Dzieci odkryły, że książki to źródła wiedzy i one na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości oraz dostarczą niezbędnej wiedzy. Uczniowie skorzystali z komputerów i odszukali  zdjęcia bakterii oczywiście tych dobrych i pożytecznych. Na koniec  zajęć pokolorowały wesołe bakterie oraz otrzymały zakładki do książek.
W galerii zdjęcia z dzisiejszego bibliotecznego dnia: fotki z zajęć z klasą drugą oraz  z głośnego czytania w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Jeszcze raz okazuje się, że biblioteka pełna jest czytelników, którzy pracowicie spędzają czas wolny lub po prostu s relaksują  się i odpoczywają.

BIBLIOTEKA DOBRYM MIEJSCEM DLA CZŁOWIEKA
 

czytano: 288 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły