Strona główna
poniedziałek, 16 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Jagienka, Kamil

Jestem Polką i Polakiem

Strona główna » Aktualności » Jestem Polką i Polakiem

wielkość tekstu:A | A | A

 

W naszym przedszkolu 9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

 

Podczas występu dzieci z grupy „Słoneczka” pod kierunkiem Pani Jolanty Bukowskiej recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” wraz z dziećmi z pozostałych grup. 

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. 
Na zakończenie spotkania na przedszkolaków czekała niecodzienna niespodzianka, była to przekazana przez Prezydenta Polski  upamiętniająca 100 lecie odzyskania niepodległości flaga narodowa. Uroczystego wręczenia dokonał Pan sekretarz Dariusz Ptaś.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. 

czytano: 283 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

4. Czy wiesz,że w 1973 roku zamek posłużył jako część plenerów zdjęciowych do serialu Janosik. W 1980 realizowano na zamku film Rycerz w reżyserii Lecha Majewskiego.W 1984 heavy metalowy ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły