Strona główna
czwartek, 23 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

W hołdzie Niepodległej

Strona główna » Aktualności » W hołdzie Niepodległej

wielkość tekstu:A | A | A

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia, która miała upamiętnić to ważne dla nas Polaków wydarzenie.  Już od rana dało się zauważyć podniosłą atmosferę. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo, nauczyciele w biało-czerwonych barwach – to niecodzienny widok.

O godzinie 1030 wszyscy zebraliśmy się na hali, by obejrzeć przygotowany przez uczniów naszej szkoły montaż słowno-muzyczny pt. „Sto lat niepodległej” w reżyserii pani Justyny Zielińskiej. Przedstawienie miało metaforyczny charakter i opowiadało nie tyle o odzyskaniu przez Polskę niepodległości ile o miłości do Ojczyzny. Poprzez słowa wierszy i piosenek uczniowie w niezwykle wzruszający sposób przekazali, że łatwiej nam Polakom zjednoczyć się i okazywać miłość w sytuacji zagrożenia, a dużo trudniej kochać Ojczyznę w czasach pokoju. „I spychają Cię na dno, bo jesteś niemodna” – brzmiały słowa jednego z wierszy. Jednocześnie z przedstawienia wyniknęła jedna ważna myśl – kochać Ojczyznę trzeba zawsze, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie rozwijać się i żyć w pełni. Całość dopełniła piękna scenografia projektu pani Małgorzaty Michalskiej.

Kulminacyjnym momentem była godzina 1111. To właśnie wtedy wszyscy razem zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”, w ten sposób włączając się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu narodowego.

Po zakończeniu tej części zabrzmiały jeszcze piosenki patriotyczne, które zwyciężyły w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który kilka dni wcześniej odbył się naszej szkole. Na scenie zaprezentowały się laureatki zmagań: Wiktoria Jastrząb, Angelika Zielińska i Roksana Molenda, Anastazja Kleszcz i Aleksandra Kania.

Justyna Zielińska

 

czytano: 308 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły