Strona główna
czwartek, 2 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Władysława, Franciszka

Wycieczka do Miechowa

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Miechowa

wielkość tekstu:A | A | A

Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak trudna, precyzyjna i mozolna jest praca przy produkcji bombek. Poznaliśmy proces ręcznego powstawania tego pięknego symbolu świąt.
Zaczyna się on od rozciągnięcia  kawałka szkła przy użyciu specjalnego palnika i włożenia go do formy. Następnie pracownik wdmuchuje powietrze, aby wypełniła się ona rozgrzanym szkłem. Szklany odlew trafia do srebrzenia i malowania. Gotowe bombki pakuje się w pudełeczka i wysyła do odbiorców na całym świecie.
Uczniowie mieli również możliwość wykonania własnej bombki. Otrzymali gotowe bańki, które ozdabiały wzorkami i pokrywały je różnokolorowym brokatem. Bombki zabrali do domu, by przyozdobić nimi swoje choinki.
Mogły również zakupić przepiękne bombki w fabrycznym sklepiku. Wybór był trudny, ale udało się!
Wycieczka była bardzo pouczająca. Wróciliśmy zadowoleni . Przekonaliśmy się, że nie sztuka kupić bombkę w sklepie, ale zrobić ją samemu- to dopiero jest frajda!
 

czytano: 253 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły