Strona główna
niedziela, 15 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Celina, Nina

Pierwszy szkolny projekt Erasmus KA1 w naszej szkole

Strona główna » Aktualności » Pierwszy szkolny projekt Erasmus KA1 w naszej szkole

wielkość tekstu:A | A | A

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego gościła troje nauczycieli z Włoch. Isabella, nauczycielka języka angielskiego, Bartolomeo, nauczyciel historii i Carmela, nauczycielka matematyki ze szkoły I. C. Vanvitelli   w miejscowości Caserta niedaleko Neapolu spędzili w Polsce trzy dni od 2 – 4 czerwca 2019.
W niedzielę zwiedzili Kraków i Zamek Ogrodzieniec. W poniedziałek spotkali się z dyrektorem oraz nauczycielami. Zwiedzili naszą szkołę i uczestniczyli w szkolnym Festiwalu Nauk Ścisłych, który uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali dla uczniów klas VII. Obserwowali także lekcje matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego. Po południu udali się do Muzeum w Oświęcimiu. We wtorek ponownie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego i matematyki. Natomiast nasi uczniowie obejrzeli prezentacje o włoskiej szkole i mieście Caserta, rozmawiali z gośćmi w języku angielskim.
Na spotkaniu z panią wice-burmistrz, dyrektorem szkoły i nauczycielami języka angielskiego rozmawiali o systemach edukacji w Polsce i Włoszech oraz o sposobach zapobiegania przemocy w naszych szkołach. Wizyta upłynęła w miłej atmosferze.
Projekt Erasmus+ KA1 polega na zdobywaniu doświadczenia poprzez obserwację, wymianę dobrych praktyk pedagogicznych i zaplanowaniu dalszej współpracy między szkołami, dlatego będziemy starali się kontynuować naszą współpracę.

Jadwiga Nawara

czytano: 166 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

3. Czy wiesz, że herb Ogrodzieńca przedstawia w zielonej tarczy herbowej, trzy białe blankowane baszty z zaznaczonym na czarno żyłowaniem, ponad nimi złoty orzeł. Najstarszy wzór miejskiego ...

dalej
Ilość zdjęć: 60
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły