Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

To się bardzo rzadko zdarza

To się bardzo rzadko zdarza

 

To się bardzo rzadko zdarza.

 

   W tym roku mamy w Szkole Podstawowej w Ogrodzieńcu podwójną laureatkę wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego i biologii.

Weronika Sitek uczennica klasy 8a, żeby przebrnąć z tych przedmiotów etap szkolny, rejonowy, wojewódzki, i znaleźć się w gronie laureatów, musiała wykazać się ogromem wiedzy. Jest to sukces Weroniki, rodziców, nauczycieli przygotowujących do olimpiad, dyrekcji i całej naszej szkoły oraz gminy. Języka polskiego od klasy 4 do 7 uczyła Weronikę pani Justyna Zielińska, a w klasie 8 pani Izabela Szczygieł, natomiast biologii od klasy 4 do 8 pani Małgorzata Janoska. Praca, systematyczność i zaangażowanie przyniosły efekty.

A oto jak wspomina sama Wera: "W konkursach przedmiotowych biorę udział od kilku lat. Początkowo pisałam je z języka polskiego. Od trzech lat startuję w konkursach z biologii (początkowo przyrody). Zawsze podziwiałam starszych kolegów i koleżanki, którzy odnosili sukcesy w tej dziedzinie i marzyłam, by kiedyś znaleźć się na ich miejscu. Z każdym rokiem pogłębiania wiedzy, stawało się to dla mnie ważniejsze, a nauka, mimo iż wymagała ode mnie wiele pracy i poświęcenia, była dla mnie przyjemnością. W tym roku zdecydowałam się ponownie wziąć udział w konkursie z j.polskiego, jednak nie spodziewałam się, że dojdę tak daleko, gdyż mimo wszystko, ważniejszym przedmiotem dla mnie, z którym wiąże swoją przyszłość, była biologia. Przygotowanie do obu konkursów z każdym etapem stawało się coraz bardziej wymagające. Nie ułatwiał tego fakt, że ze względu na obecną sytuację, przygotowania odbywały się zdalnie. Na naukę poświęcałam każdą wolną chwilę, dzięki czemu udało mi się odnieść sukces. Chciałabym również dodać, że nie udałoby mi się zdobyć podwójnego tytułu laureata, gdyby nie nauczyciele i rodzice, którzy przez cały ten czas wspierali mnie i motywowali do dalszej pracy, za co jestem im bardzo wdzięczna. "

No właśnie, Weronice, rodzicom i nauczycielom należą się duże gratulacje!

30

MAR

2021

329

razy

czytano

462/1408

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.