Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał po hasłem  „Czytanie dla pokoju”.

Postanowiłam przybliżyć  postać Malali. Odbyły się warsztaty w klasie VII z książką R. Piątkowskiej - „Która to, Malala”. Malala to dziewczynka,  opisywała na swoim blogu życie w dolinie Swat po dojściu talibów do władzy: wprowadzenie zakazu słuchania muzyki i oglądania telewizji, obowiązek zakrywania twarzy przez kobiety, zamykanie i niszczenie szkół. Mimo pogróżek pod swoim adresem, bohaterka występowała publicznie i głośno wyrażała swoje opinie. Za swoją postawę  i chęć nauki spotkał ją sroga kara wymierzona przez Talibów, którzy utrudniają dziewczynkom dostęp do edukacji. Odczytaliśmy fragment książki dotyczący zamachu w szkolnym autobusie. Klasa siódma potępiła zachowanie Talibów i próbę zamachu na Malalę.


Wypracowaliśmy  w grupach wnioski, które brzmiały jednogłośnie: dziewczynki, kobiety powinny mieć dostęp do edukacji, potępiamy  zamach na Malalę, pochwalamy jej pracę na rzecz kobiet .Dyskusja również dotyczyła hejtu w sieci, negatywnych komentarzy w sieci. Po zajęciach odczytaliśmy wnioski, które powstały w grupach a które brzmiały  :  Każdy kraj powinien być bezpieczny dla wszystkich obywateli.

Książka dostępna w naszej szkolnej bibliotece-polecamy        
 

 

                       Temat wojny  również dotknął naszą  ojczyznę. W zasobach naszej biblioteki znalazła się książka „Witaj w Polsce” Książka wydana w języku ukraińskim. Witajcie w Polsce to książeczka powitalna przygotowana z myślą o ukraińskich dzieciach, ale także ich mamach lub opiekunach, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie w Polsce. Pomoże ona naszym małym gościom poznać miejsce, w którym się znaleźli, jego mieszkańców, język czy zwyczaje. A wszystko po to, by czuły się u nas jak najlepiej. Chcemy im powiedzieć też bardzo ważną rzecz: jesteście u nas bezpieczni i jesteście tu bardzo mile widziani.Książka wydana w języku ukraińskim, zawiera m in: krótki słownik, informacje i ciekawostki o Polsce.

 

 

03

LIS

2022

290

razy

czytano

141/1375

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.