Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

Obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne.

Obejrzeliśmy spektakle profilaktyczne.

 Na zakończenie działań podjętych w ramach udziału szkoły w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” odbyły się dwa spektakle profilaktyczne.

Dla klas młodszych było to przedstawienie pt. „Weronika w wielkim mieście” : - przypominające podstawowe zasady, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w domu, na podwórku, podczas okazjonalnych wyjść ze społecznością szkolną na wycieczki, czy chociażby na plac zabaw. Wykorzystane zostały wesołe tematyczne piosenki, zabawne i pełne humoru dialogi oraz interaktywny kontakt z widzami. Wszystko to pozwoliło lepiej poznać i utrwalić sobie niezbędne zasady, jakimi powinno kierować się dziecko będące w domu i poza nim, w sytuacjach kontaktu z osobami niebędącymi jego rodzicami czy nauczycielami.

Klasy starsze poznały historię zbuntowanej, pesymistycznie nastawionej do życia uczennicy w przedstawieniu pt. „Życie nie po to jest by …”  Bezbarwne i pozerskie życie naszej bohaterki zmienia szkolna wycieczka do hospicjum, a przyjaźń, która nawiązuje się pomiędzy nią a małym chłopcem chorym na raka zmusza ją do daleko idących przemyśleń… Uczniowie dowiedzieli się jak w asertywny sposób mówić o swoich zainteresowaniach i wyznawanych wartościach?  W jaki sposób stanowczo i bez kompleksów odmawiać tego czego nie chcemy robić?  Czy warto udawać kogoś, kim się nie jest i nie chce się być ?

A są to bardzo ważne pytania i dylematy rodzące się wśród dorastającej młodzieży i warto o nich z nimi rozmawiać, do czego zachęcam i rodziców i nauczycieli !

Barbara Ciszek

22

MAR

2013

1956

razy

czytano

1336/1439

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.