Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

O chórze Śpiewające nutki

O chórze Śpiewające nutki

Chór kameralny „Śpiewające Nutki” został założony w styczniu 2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu. Aktualnie do zespołu należy 17 osób, w tym uczennice naszej szkoły, ale również uczennice Gimnazjum w Ogrodzieńcu. Chór prowadzi pani Katarzyna Motyl, nauczyciel muzyki.

Od kwietnia 2013r. chór został włączony do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu. Program ten ma na celu pogłębiać wiedzę na temat muzyki, klasycznego repertuaru polskich i zagranicznych utworów chóralnych, zespołów i artystów, rozwijać warsztat wokalny oraz uwrażliwiać młodzież na muzykę.

Istotnym dla chóru przedsięwzięciem był udział w warsztatach wokalnych, zorganizowanych w Ogrodzieńcu w ramach projektu, wspólnie z koordynatorem regionalnym panią Iwoną Ewertowską - Mener. Warsztaty prowadził Waldemar Gałązka – znany i ceniony dyrygent Zabrzańskiego chóru młodzieżowego Resonans con tutti. Dzieci podczas warsztatów poznały nowe, ciekawe metody pracy nad głosem oraz nauczyły się je wykorzystywać w śpiewanych utworach. Otrzymali również wskazówki dotyczące metod pracy w zespole.

Chór śpiewa zróżnicowany repertuar, nie tylko muzykę klasyczną, ale również ludową i rozrywkową. Skupia się jednak na utworach, które można wykorzystać w czasie uroczystości szkolnych. Zespół przygotowuje oprawę muzyczną imprez artystycznych i kulturalnych wynikających z planu pracy szkoły, m.in. Święto Edukacji Narodowej, akademie z okazji Obchodów Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uroczystość zakończenia roku szkolnego. „Śpiewające nutki” zaprezentowały się również podczas koncertu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się 12 listopada br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury.

Chór uświetnił także uroczystość 11 listopada w Kościele Parafialnym w Ogrodzieńcu podczas mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny.

Mimo, że chór działa od stycznia, może pochwalić się już pierwszymi sukcesami. W listopadzie, pod kierownictwem pani Katarzyny Motyl „Śpiewające nutki” wzięły udział w VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi, zdobywając I miejsce.

Kolejny sukces zespół odniósł 7 grudnia, zajmując III miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce. Jest to wielkie wyróżnienie dla chóru.

Aktualnie chór przygotowuje się do zbliżających się koncertów świątecznych 19 grudnia w Szkole Podstawowej oraz 20 grudnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury

17

GRU

2013

1318

razy

czytano

1268/1427

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Chór Śpiewające nutki na Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Zdjęcie: ChĂłr Śpiewające nutki na Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Warsztaty wokalne.

Zdjęcie: Warsztaty wokalne.

Warsztaty wokalne.

Zdjęcie: Warsztaty wokalne.

Odebranie I nagrody na Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi 2013r.

Zdjęcie: Odebranie I nagrody na Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi 2013r.

Koncert w MGOK w Ogrodzieńcu.

Zdjęcie: Koncert w MGOK w Ogrodzieńcu.

Koncert z okazji Święta Niepodległości.

Zdjęcie: Koncert z okazji Święta Niepodległości.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.