Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

Teatralne spotkania

Teatralne spotkania


Teatr jest nieustanną refleksją nad samym sobą”

Słowa te są doskonałą ilustracją do przedstawienia teatralnego, które 30 listopada mogły obejrzeć klasy czwarte w katowickim Teatrze Ateneum. Spektakl stworzony na motywach książki A. Sain-Exupery „Mały Książę” pt. „Narysuj mi baranka” ukazywał bowiem filozoficzne problemy kondycji człowieka, samotności i potrzeby nawiązywania relacji z innymi osobami. Mimo tak trudnego tematu spektakl był dobrze odebrany przez uczniów. Był zaskakujący nie tylko dlatego, że nie siedzieliśmy w zwyczajnych fotelach, ale na poduszkach w środku sceny imitującej wnętrze samolotu, lecz głównie z powodu wykorzystania techniki teatru cienia połączonego z teatrem aktorskim. Dawało to ogromne możliwości realizacyjne. Mogliśmy na przykład obejrzeć prawdziwą katastrofę samolotu czy przenieść się w jednej chwili do ogrodu pełnego róż. Obserwowaliśmy również narodziny róży, która powstawała na naszych oczach.  Zupełnym zaskoczeniem była podróż po planetach odwiedzanych przez Małego Księcia zrealizowana w niezwykły sposób. Oto jak uczniowie oceniali spektakl:

„Spektakl uważam za pouczający i mądry. Plusem przedstawienia była muzyka, która doskonale tworzyła klimat i atmosferę. Ciekawe były fragmenty teatru aktorskiego, dzięki którym zwiedziliśmy z Małym Księciem planety. Zaletą występu były obrazki malowane pędzlem na naszych oczach i podświetlane tak, że były widoczne we wnętrzu samolotu, w którym siedzieliśmy. Zaskoczył nas brak sceny i siedzenie na poduszkach.” (Klara kl. IV b)

„Bardzo ciekawe były kolorowe cienie oraz muzyka dopasowana do tekstu i tworząca atmosferę. Teatr cieni dawał zdecydowanie większe możliwości realizacyjne i był zaskoczeniem. Niewygodne siedzenia to jedyny minus przedstawienia” (Amelka kl. IV a)

W tym samym dniu klasy IV c, V b, VI b i VII b pojechały do zawierciańskiego MOK-u na spektakl „Akademia pana Kleksa”. Przedstawienie było ciekawe i również wykorzystywało różne formy teatralne.

 

08

GRU

2017

802

razy

czytano

932/1411

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.