sp.ogrodzieniec.pl
Świąteczne Padlety Erasmus+
13
sty
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ogrodzieńcu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
NA SPOTKANIACH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
Dwa poniedziałkowe poranki przywitały szóstoklasistów miłymi niespodziankami – na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu mogli oni wziąć udział w spotkaniach muzyczno – literackich.
16 marca 2018 roku uczestniczyli w koncercie zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego właśnie nie zabrakło polskich akcentów np. poloneza Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny” wykonanej na fletni Pana przez profesora Igora Macelucha czy utworów Chopina. Całość dopełniały jednak światowe hity muzyki klasycznej i nie tylko. Usłyszeliśmy „Habanerę” z opery Carmen, utwory muzyczne Georga Gershwina wykonywane przez Mariannę Łabę – absolwentkę Lwowskiej Akademii Muzycznej. Uczniów zaskoczył też konkurs przygotowany prze prowadzącego koncert. Wzięły w nim udział trzy uczestniczki (Amelka Dziadek, Asia Czaplicka i Dominika Miśkiewicz). Dziewczyny musiały się wykazać wiedzą z zakresu muzyki np. kim z zawodu był Bach, co to jest klucz wiolinowy czy jak wygląda klawesyn. W nagrodę dziewczęta otrzymały płyty. Na zakończenie usłyszeliśmy „Time to say goodbye” i zaśpiewaliśmy wspólnie pieśń „Sokoły”. To był bardzo przyjemny, muzyczny poranek!
9 kwietnia2018 r odbyło się z kolei spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, który opowiadał nam o swojej najnowszej książce „Polski żywioł”. Dzięki niemu szóstoklasiści poznali ciekawostki dotyczące polskiego kościoła, polskiego oręża, wojny polsko – bolszewickiej, czasów komunizmu czy całkiem współczesnego problemu zanieczyszczeń. Poznali postać Klemensa Jaksa Gryfity – rycerza, który podarował Błonia klasztorowi Norbertanek; dowiedzieli się skąd w Krakowie Lajkonik i że dotknięcie go gwarantowało szczęście oraz dlaczego Józef Piłsudski nosił wąsy. To była ciekawa lekcja historii takiej, o której nie czytamy w podręcznikach!
Dziękujemy Dyrekcji Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu za zaproszenie i umożliwienie nam uczestnictwa w tych interesujących spotkaniach.
sp.ogrodzieniec.pl
13
sty
2025
Więcej
sp.ogrodzieniec.pl
16
sty
2025
Więcej
sp.ogrodzieniec.pl
13
sty
2025
Więcej
sp.ogrodzieniec.pl
17
gru
2024
Więcej
sp.ogrodzieniec.pl
28
lis
2024
Więcej
sp.ogrodzieniec.pl
27
lis
2024
Więcej
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.