Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

NA SPOTKANICH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

NA SPOTKANICH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

NA SPOTKANIACH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Dwa poniedziałkowe poranki przywitały szóstoklasistów miłymi niespodziankami – na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu mogli oni wziąć udział w spotkaniach  muzyczno – literackich.

16 marca 2018 roku  uczestniczyli w koncercie zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego właśnie  nie zabrakło polskich akcentów np. poloneza Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny” wykonanej na fletni Pana przez profesora Igora Macelucha czy utworów Chopina. Całość dopełniały jednak światowe hity muzyki klasycznej i nie tylko. Usłyszeliśmy „Habanerę” z opery Carmen, utwory muzyczne Georga Gershwina wykonywane  przez Mariannę Łabę – absolwentkę Lwowskiej Akademii Muzycznej. Uczniów zaskoczył też konkurs przygotowany prze prowadzącego koncert. Wzięły w nim udział trzy uczestniczki (Amelka Dziadek, Asia Czaplicka i Dominika Miśkiewicz). Dziewczyny musiały się wykazać  wiedzą z zakresu muzyki np. kim z zawodu był Bach, co to jest klucz wiolinowy czy jak wygląda klawesyn. W nagrodę dziewczęta otrzymały płyty. Na zakończenie usłyszeliśmy „Time to say goodbye” i zaśpiewaliśmy wspólnie pieśń „Sokoły”. To był bardzo przyjemny, muzyczny poranek!

9 kwietnia2018 r odbyło się z kolei spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, który opowiadał nam o swojej najnowszej książce „Polski żywioł”. Dzięki niemu szóstoklasiści poznali ciekawostki dotyczące polskiego kościoła, polskiego oręża, wojny polsko – bolszewickiej, czasów komunizmu czy całkiem współczesnego problemu zanieczyszczeń. Poznali postać Klemensa Jaksa Gryfity – rycerza, który podarował Błonia klasztorowi Norbertanek; dowiedzieli się skąd w Krakowie Lajkonik i że dotknięcie go gwarantowało szczęście oraz dlaczego Józef  Piłsudski nosił wąsy. To była ciekawa lekcja historii takiej, o której nie czytamy w podręcznikach!

Dziękujemy Dyrekcji Biblioteki Publicznej w Ogrodzieńcu za zaproszenie i umożliwienie nam uczestnictwa w tych interesujących spotkaniach.

14

MAJ

2018

610

razy

czytano

908/1439

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.