Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

W hołdzie Niepodległej

W hołdzie Niepodległej

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia, która miała upamiętnić to ważne dla nas Polaków wydarzenie.  Już od rana dało się zauważyć podniosłą atmosferę. Wszyscy uczniowie ubrani na galowo, nauczyciele w biało-czerwonych barwach – to niecodzienny widok.

O godzinie 1030 wszyscy zebraliśmy się na hali, by obejrzeć przygotowany przez uczniów naszej szkoły montaż słowno-muzyczny pt. „Sto lat niepodległej” w reżyserii pani Justyny Zielińskiej. Przedstawienie miało metaforyczny charakter i opowiadało nie tyle o odzyskaniu przez Polskę niepodległości ile o miłości do Ojczyzny. Poprzez słowa wierszy i piosenek uczniowie w niezwykle wzruszający sposób przekazali, że łatwiej nam Polakom zjednoczyć się i okazywać miłość w sytuacji zagrożenia, a dużo trudniej kochać Ojczyznę w czasach pokoju. „I spychają Cię na dno, bo jesteś niemodna” – brzmiały słowa jednego z wierszy. Jednocześnie z przedstawienia wyniknęła jedna ważna myśl – kochać Ojczyznę trzeba zawsze, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie rozwijać się i żyć w pełni. Całość dopełniła piękna scenografia projektu pani Małgorzaty Michalskiej.

Kulminacyjnym momentem była godzina 1111. To właśnie wtedy wszyscy razem zaśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”, w ten sposób włączając się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu narodowego.

Po zakończeniu tej części zabrzmiały jeszcze piosenki patriotyczne, które zwyciężyły w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który kilka dni wcześniej odbył się naszej szkole. Na scenie zaprezentowały się laureatki zmagań: Wiktoria Jastrząb, Angelika Zielińska i Roksana Molenda, Anastazja Kleszcz i Aleksandra Kania.

Justyna Zielińska

 

16

LIS

2018

1011

razy

czytano

848/1438

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.