Strona główna
niedziela, 5 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Ireny, Wincentego

Plan pracy zdalnej

Strona główna » Aktualności » Plan pracy zdalnej

wielkość tekstu:A | A | A

Ogrodzieniec, dnia 25.03.2020

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice.

W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. u. z 2020 r., poz. 493), Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Ogrodzieńcu zgodnie z Zarządzeniem Wewnętrznym NR 6/2020 z dnia 24.03.2020 r. ustala, iż od 25 marca 2020 r. realizacja treści nauczania w poszczególnych oddziałach klasowych ma odbywać się w sposób zdalny, umożliwiający uczestniczenie w nich wszystkich uczniów, biorąc pod uwagę ich możliwości dostępu do urządzeń elektronicznych i możliwości psychofizycznych.

By równomiernie obciążać uczniów w poszczególnych dniach tygodnia i różnicować zajęcia w każdym dniu, nauczyciele zostali zobowiązani do realizowania nauczania zdalnego w dniach, w których odbywały się zajęcia z danego przedmiotu zgodnie z planem lekcyjnym – z niewielkimi zmianami wynikającymi z konieczności dostosowania planu do pracy zdalnej.

Podany plan godzinowy jest jedynie orientacyjny i ma ułatwić organizację pracy uczniom. Lekcje mogą, ale nie muszą być realizowane przez uczniów w czasie rzeczywistym. Uczniowie mogą wykonywać prace w dowolnym czasie, ale tak, aby wywiązać się z obowiązków z danego dnia lub zgodnie z terminem ustalonym przez nauczyciela.

Jednocześnie Dyrektor zaznacza, że nauka zdalna ma polegać na łączeniu kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.

Zobowiązałam wszystkich nauczycieli do pracy zdalnej w celu realizowania podstawy programowej przez e-dziennik oraz inne źródła zalecane przez MEN, np. e-podręczniki.

Zapewniłam każdemu uczniowi i jego rodzicom/opiekunom prawnym możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia i wychowawcą oraz  Dyrekcją szkoły.

  

Załączniki do pobrania poniżej:

1. Plan pracy zdalnej.
2. Zasady oceniania

 

czytano: 317 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

1. W 2007 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM)

dalej
Ilość zdjęć: 61
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły