Strona główna
niedziela, 18 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusław

To się bardzo rzadko zdarza

Strona główna » Aktualności » To się bardzo rzadko zdarza

wielkość tekstu:A | A | A

 

To się bardzo rzadko zdarza.

 

   W tym roku mamy w Szkole Podstawowej w Ogrodzieńcu podwójną laureatkę wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego i biologii.

Weronika Sitek uczennica klasy 8a, żeby przebrnąć z tych przedmiotów etap szkolny, rejonowy, wojewódzki, i znaleźć się w gronie laureatów, musiała wykazać się ogromem wiedzy. Jest to sukces Weroniki, rodziców, nauczycieli przygotowujących do olimpiad, dyrekcji i całej naszej szkoły oraz gminy. Języka polskiego od klasy 4 do 7 uczyła Weronikę pani Justyna Zielińska, a w klasie 8 pani Izabela Szczygieł, natomiast biologii od klasy 4 do 8 pani Małgorzata Janoska. Praca, systematyczność i zaangażowanie przyniosły efekty.

A oto jak wspomina sama Wera: "W konkursach przedmiotowych biorę udział od kilku lat. Początkowo pisałam je z języka polskiego. Od trzech lat startuję w konkursach z biologii (początkowo przyrody). Zawsze podziwiałam starszych kolegów i koleżanki, którzy odnosili sukcesy w tej dziedzinie i marzyłam, by kiedyś znaleźć się na ich miejscu. Z każdym rokiem pogłębiania wiedzy, stawało się to dla mnie ważniejsze, a nauka, mimo iż wymagała ode mnie wiele pracy i poświęcenia, była dla mnie przyjemnością. W tym roku zdecydowałam się ponownie wziąć udział w konkursie z j.polskiego, jednak nie spodziewałam się, że dojdę tak daleko, gdyż mimo wszystko, ważniejszym przedmiotem dla mnie, z którym wiąże swoją przyszłość, była biologia. Przygotowanie do obu konkursów z każdym etapem stawało się coraz bardziej wymagające. Nie ułatwiał tego fakt, że ze względu na obecną sytuację, przygotowania odbywały się zdalnie. Na naukę poświęcałam każdą wolną chwilę, dzięki czemu udało mi się odnieść sukces. Chciałabym również dodać, że nie udałoby mi się zdobyć podwójnego tytułu laureata, gdyby nie nauczyciele i rodzice, którzy przez cały ten czas wspierali mnie i motywowali do dalszej pracy, za co jestem im bardzo wdzięczna. "

No właśnie, Weronice, rodzicom i nauczycielom należą się duże gratulacje!

czytano: 99 razy

źródło: sp.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

2. Czy wiesz, że drugi Ogrodzieniec istnieje. Osada założona w 1230, położona była w województwie elbląskim. Niemiecka nazwa tej wsi brzmiała Neudeck. W Ogrodzieńcu zmarł prezydent ...

dalej
Ilość zdjęć: 55
dalej
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Ogrodzieńcu Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Stefan Żeromski, patron naszej szkoły