Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

Mobilność grupowa uczniów do Słowenii 15.04.2024 - 19.04.2024

Mobilność grupowa uczniów do Słowenii 15.04.2024 - 19.04.2024

 Po przybyciu do partnerskiej szkoły w Litiji zostaliśmy serdecznie powitani przez koordynatora ze szkoły Osnovna šola Litija oraz rodziny goszczące naszych uczniów. Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z grupami z Hiszpanii i Słowenii. Wspólnie wzięliśmy udział w grze terenowej, w której rozwiązując zagadki poznawaliśmy zakątki Litiji. Następnie zwiedziliśmy kopalnię minerałów Rudnik Sitarjevec oraz zamek Bogenšperk. Na zamku uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których zapoznali się z linorytem- techniką graficzną druku wypukłego. Mieli okazję samodzielnie wykonać matryce za pomocą dłut. Wyżłobione matryce pokrywane były farbą i odbijane na papierze. Grafiki były powtarzalne, ale każda na swój sposób była wyjątkowa. Dzień zakończyliśmy po królewsku - tradycyjnym obiadem na zamku.

Dzień 3 pobytu w szkole Osnovna šola Litija był bardzo pracowity. Uczniowie podzieleni na międzynarodowe grupy uczestniczyli kolejno w 3 różnych warsztatach: kulinarnym, artystycznym i twórczego recyklingu. Po zajęciach udaliśmy się na wycieczkę do stolicy Słowenii. Pospacerowaliśmy po Starym Mieście odkrywając skarby Lublany, odwiedziliśmy sklep z tradycyjną czekoladą słoweńską i zakupiliśmy pamiątki. Dzień był wyczerpujący, ale pełen wrażeń.

Dnia czwartego naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia jaskiń Szkocjańskich- jednej z największych atrakcji Słowenii. Jaskinie wyróżnia największy w Europie podziemny kanion, przez który przepływa szumiąca rzeka Reka. Spacerując po jaskiniach zanurzyliśmy się w tajemniczy świat krasu odkrywając zapierające dech w piersiach formacje skalne. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Piran położonej na skalistym, morskim cyplu nad słoweńskim Adriatykiem. Ta podróż zapewniła niezapomniane wrażenia i zróżnicowane krajobrazy.

Zajęciami na pożegnanie oraz wręczeniem certyfikatów zakończyliśmy nasz pobyt w szkole Osnovna šola Litija. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w miejscowości Maribor żeby zobaczyć starówkę tego urokliwego miasta. Bardzo dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie mobilności oraz rodzinom goszczącym naszych uczniów za ciepłe przyjęcie.

24

KWI

2024

103

razy

czytano

18/1447

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.