Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

PRELEKCJA "STAN WOJENNY W KRAJU I REGIONIE"

PRELEKCJA "STAN WOJENNY W KRAJU I REGIONIE"

13 grudnia 1981 roku, gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił ukonstytuowanie się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. Doszło do brutalnych akcji, zatrzymano tysiące osób – głównie działaczy „Solidarności” i innych organizacji walczących z reżimem komunistycznym.

Dla upamiętnienia tych wydarzeń w naszej szkole odbyła się dziś prelekcja „Stan wojenny w kraju i regionie” pana Marka Wachowicza – zawierciańskiego dziennikarza i fotoreportera, który przybliżył naszym uczniom problemy życia codziennego w latach 80. XX wieku.

Spotkanie to było doskonałą okazją do pogłębienia swojej wiedzy, dzięki rozmowie z naocznymi świadkami wydarzeń. Źródła historyczne przyniesione przez prowadzącego, takie jak zdjęcia, książki, broszury oraz czasopismo „Solidarność” pozwoliły uczniom „namacalnie” poznać realia panujące w tym trudnym dla naszego kraju okresie.

Zajęcia spotkały się z niezmiernie dużym zainteresowaniem uczniów klas VIII, a idee przekazywane za ich pośrednictwem wpływają na kształtowanie tożsamości narodowej oraz regionalnej, a także wrażliwość społeczną i światopoglądową odbiorców.

12

GRU

2019

127

razy

czytano

sp6zawiercie.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.