Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Troszkę historii

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków.

Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie.

SP 1 w Ogrodzieńcu

26 września 2020 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony, aby zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunku dla wszystkich języków używanych w Europie.

W tegorocznej edycji odbył się konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: POZNAJ KRAJE EUROPY. Celem konkursu była motywacja uczniów do nauki języków obcych i uświadamianie korzyści płynących z ich znajomości. Poprzez bliższe poznanie wybranego kraju Europejskiego uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat różnych krajów europejskich. Wykonanie plakatów wymagało od uczniów nie tylko umiejętności plastycznych, ale również zapoznania się z elementami kulturowymi danego kraju między innymi: flagą, symbolami oraz językiem urzędowym.

W konkursie wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły. Plakaty były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe, dlatego jury miało ciężki orzech do zgryzienia przy ocenianiu prac i wyłonieniu najlepszych. Biorąc pod uwagę samodzielność, estetykę i pomysłowość udało się w końcu wyłonić po kilku zwycięzców z każdej kategorii.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

 

08

PAŹ

2020

529

razy

czytano

603/1445

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.