Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

ŻERMUN 2022

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w Konferencji Żermun. XII edycja konferencji odbyła się 24-25 marca w I LO
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu, a główny temat konferencji brzmiał: „Ratujmy Naszą Planetę”. Konferencja ŻERMUN 2022 była poświęcona ochronie środowiska. Tegoroczne reprezentantki naszej szkoły to: Iga Skrzypiciel, Zofia Kożdoń, Nina Kałużny, Alexandra Kania, Zuzanna Tomiczek oraz Izabela Maciążek.

Uczniowie szkół podstawowych podzieleni zostali na 5 komisji i obradowali na wzór Organizacji Narodów Zjednoczonych tworząc rezolucje i głosując nad ich poszczególnymi punktami. Komisja Polityczna próbowała zaradzić problemowi zniszczonej przez turystów bioróżnorodności. W Komisji Ochrony Środowiska szukano rozwiązań mających pomóc zanieczyszczonym morzom i oceanom. Komisja Społeczno – Ekonomiczna zastanawiała się nad wpływem „fast fashion” na środowisko, Komisja Praw Człowieka debatowała na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na środowisko oraz na zdrowie ludzi. Komisja specjalna natomiast próbowała wypracować sposoby utrzymania równowagi ekologicznej dziś, jutro i w przyszłości.

Konferencja ŻERMUN to impreza kształcąca i dająca uczniom możliwość rozwoju zarówno intelektualnego, jak i społecznego. Poprzez udział w niej uczniowie nie tylko doskonalą swój język angielski oraz zdolności interpersonalne, ale również nabierają pewności siebie i zawierają nowe znajomości.

Delegaci byli bardzo pracowici i mimo że praca przebiegała zdalnie, to często zabierali głos. Tytuł najlepszego mówcy w swoich komisjach otrzymały: Iga Skrzypiciel i Zofia Kożdoń. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konferencji.

Pragniemy również bardzo podziękować uczniom i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego za zaproszenie oraz profesjonalnie przeprowadzone obrad. Z niecierpliwością czekamy na kolejną konferencję.

22

KWI

2022

511

razy

czytano

285/1447

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.