Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

sp1@ogrodzieniec.pl

+48 32 67 320 58

ZSP

Ogrodzieniec

Nauka to potęgi klucz

Aktualności

Pierwszy szkolny projekt Erasmus KA1 w naszej szkole

Pierwszy szkolny projekt Erasmus KA1 w naszej szkole

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego gościła troje nauczycieli z Włoch. Isabella, nauczycielka języka angielskiego, Bartolomeo, nauczyciel historii i Carmela, nauczycielka matematyki ze szkoły I. C. Vanvitelli   w miejscowości Caserta niedaleko Neapolu spędzili w Polsce trzy dni od 2 – 4 czerwca 2019.
W niedzielę zwiedzili Kraków i Zamek Ogrodzieniec. W poniedziałek spotkali się z dyrektorem oraz nauczycielami. Zwiedzili naszą szkołę i uczestniczyli w szkolnym Festiwalu Nauk Ścisłych, który uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali dla uczniów klas VII. Obserwowali także lekcje matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego. Po południu udali się do Muzeum w Oświęcimiu. We wtorek ponownie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego i matematyki. Natomiast nasi uczniowie obejrzeli prezentacje o włoskiej szkole i mieście Caserta, rozmawiali z gośćmi w języku angielskim.
Na spotkaniu z panią wice-burmistrz, dyrektorem szkoły i nauczycielami języka angielskiego rozmawiali o systemach edukacji w Polsce i Włoszech oraz o sposobach zapobiegania przemocy w naszych szkołach. Wizyta upłynęła w miłej atmosferze.
Projekt Erasmus+ KA1 polega na zdobywaniu doświadczenia poprzez obserwację, wymianę dobrych praktyk pedagogicznych i zaplanowaniu dalszej współpracy między szkołami, dlatego będziemy starali się kontynuować naszą współpracę.

Jadwiga Nawara

24

CZE

2019

567

razy

czytano

765/1439

sp.ogrodzieniec.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.